Денислав Стоянов спечели своя първи медал в шахматната си кариера

Възпитаникът на шахматна школа „Загорец“ Денислав Стоянов спечели своя първи медал в шахматната си кариера. Това се случи на дванадесетото издание на силния детски шахматен турнир „Тракийско конче“, който се проведе на 26 май в Стара Загора. Момчето се съревновава в една от най – масовите възрасти до 12 години, а за да се качи на почетната стълбичка постигна пет победи от седем партии. Това бе едва третото участие на официални състезания за Денислав. В надпреварата се включи и друга новозагорска надежда в шахмата  - Стефан Стефанов. Той спечели 3,5 точки и се нареди на 11-та позиция в същата възраст. Стефан успя да победи медалистката от редица международни и национални състезания Стефани Данаилова и завърши наравно с един от най – силните старозагорци Крум Кисьов.
„Изключително съм доволен от представянето на децата и се надявам все повече новозагорци да се запалват по древната игра. Миналата седмица Петя Иванова донесе бронз от турнира в Първомай, сега Денислав от най – стария турнир в Стара Загора, надявам се скоро и Стефан да успее да се качи на почетната стълбичка, защото полага много труд, който трябва да бъде възнаграден. Тренировките ще продължат и през лятната ваканция, а всеки, който желае да се потопи в тънкостите на шахмата ще може да го направи във вторник и сряда от 18,30 часа в спортна зала „Младост“, сподели треньорът Мирослав Митев.